14. Sesja Linuksowa
Czym jest sesja?

Czym jest sesja?

Jest to największa w Polsce konferencja poświęcona rozwiązaniom Open Source oraz najnowszym trendom w systemach z rodziny GNU/Linux.

Jak to wygląda?

Jak to wygląda?

Udział w Sesji jest darmowy. Co roku na konferencji spotykają się pasjonaci informatyki z całej Polski, aby pogłębić swoją wiedzę i podjąć dyskusję w interesujących ich dziedzinach.

Nasz cel

Nasz cel

Naszym celem jest promowanie idei wolnego oprogramowania. Wiemy, że Open Source jest coraz bardziej popularny w rozwiązaniach komercyjnych, jak i domowych. I zależy nam na jego popularyzacji.

Nagrania

 

Agenda

 

7 kwietnia 2018 .Sobota

10:00-11:00
Deep Learning - droga od ciekawostki futurologicznej do przemysłu [pl]
Filip Drapejkowski
11:00-12:00
Ansible, by wszystkimi rządzić [pl]
Tomasz Szandała
12:00-13:00
Jak zaprojektować rozwiązanie CI/CD, obsługujące milion zadań każdego dnia [pl]
Tomasz Maczukin
13:00-14:30
Przerwa obiadowa
14:30-15:30
Projekt pudełka do szybkiego zarabiania pieniędzy. Zautomatyzowany handel Bitcoinem na Raspberry Pi. [en]
Klaus Knopper
15:30-16:30
Linux KVM - wsparcie dla wirtualizacji w kontekście serwerów ARM [pl]
Tomasz Nowicki
16:30-17:30
Embedded Linux build systems - wszechstronne porównanie [pl]
Cezary Dynak
17:30-18:30
OSX for Linux Power Users [pl]
Adam Rogowski
18:30-19:00
Lightning talks [pl]

8 kwietnia 2018 .Niedziela

10:00-11:00
Vim [pl]
Błażej Święcicki
11:00-12:00
Uwierzytelnienie i autoryzacja przy pomocy Oauth2, Nginxa i Pythona [pl]
Maciej Lasyk
12:00-13:00
Zrozumieć Gitlab CI [pl]
Kamil Trzciński
13:00-14:30
Przerwa obiadowa
14:30-15:30
Energy-efficiency Features in Hardware and Linux [pl]
Rafał Wysocki
15:30-16:30
Bitrise.io & OpenSTF [pl]
Karol Wrótniak
16:30-17:30
Wstęp do tunelowania ruchu sieciowego [pl]
Jakub Juszczakiewicz

Prelegenci

 

Klaus Knopper

Twórca Knoppixa - pierwszej dystrybucji typu LiveCD oraz Adriane Knoppix - systemu dla osób niewidomych i z zaburzeniami widzenia.

Kamil Trzciński

Kamil jest entuzjastą programowania niskopoziomowego z wieloletnim doświadczeniem w wytwarzaniu aplikacji na wszystkie platformy. Jest też ekspertem z zakresu bezpieczeństwa, wirtualizacji i grafiki. Posługuje się wieloma językami programowania i posiada dogłębną wiedzę na temat architektury systemów operacyjnych. Ostatnio skupia się na rewolucji kontenerowej i tworzeniu najlepszego produktu CI na świecie. W wolnych chwilach lubi biegać, jeździć na rowerze i grać w dobre gry, chociaż nie wszystko na raz.

Rafał Wysocki

Opiekun podsystemów PM i ACPI w jądrze Linuksa. Pracuje w Intel Open Source Technology Center, gdzie zajmuje się głównie rozwiązywaniem problemów związanych z jądrem Linuksa.
W roku 1996 ukończył studia magisterskie z fizyki teoretycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, a w roku 2002 uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie fizyki na tym samym wydziale.

Tomasz Maczukin

Programista, projektant oprogramowania, SRE. Z IT związany od 2002 roku, zawodowo od 2009. Linuksa pierwszy raz zainstalowałem w 2004 roku, a od 2007 to jedyny system, który napędza posiadane przeze mnie komputery. Korzystam głównie z Debiana/Ubuntu. Z GitLabem związany od grudnia 2015 i prawie od samego początku zajmuję się CI/CD. Obecnie dbam o sprawne działanie infrastruktury napędzającej CI/CD na GitLab.com

Maciej 'Docent' Lasyk

Absolwent AGH w Krakowie, administrator w firmie Codewise w wolnym czasie rozwijający dystrybuję Fedora oraz zapalony cyklista

Błażej 'Mewp' Święcicki

Sysadmin, programista, linuksiarz i były prezes Akademickiego Stowarzyszenia Informatycznego. Zagorzały przeciwnik Facebooka i innych zcentralizowanych usług w chmurze.

Filip Drapejkowski

Senior Software Developer w Luxoft/Nauto pracujący z algorytmami do przetwarzania sygnałów z sensorów umieszczanych w samochodach (głównie kamery).

Tomasz Nowicki

Starszy Inżynier Oprogramowania w firmie Semihalf. Z wykształcenia elektronik, zawodowo programista systemów operacyjnych. Wieloletnio związany z tematyką Linux i ARMv8, w szczególności z podsystemami KVM, PCI, i ACPI. W wolnych chwilach kibic skoków narciarskich i piłki nożnej.

Jakub 'Siewca' Juszczakiewicz

Jestem programistą i miłośnikiem otwartego oprogramowania. Byłym członkiem w ASI i absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Po za informatyką lubię się przemieszczać różnymi środkami transportu - od własnych nóg, przez rower, narty... do pociągów.

Tomasz Szandała

Pracownik firmy Nokia, obecnie inżynier w dziale Software Configuration Managment we Wrocławiu. Ponadto doktorant Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz v-ce prezes koła naukowego Creation and Development Group -KREDEK. Na co dzień pisze w bashu, Pythonie, Groovym i oczywiście Yaml’u 😉

Karol Wrótniak

Karol Wrótniak zajmuje się Androidem od ponad 6 lat. Programowanie to jego pasja i praca. Na co dzień buduje aplikacje i biblioteki w Droids on Roids. Po godzinach realizuje własne pomysły. Autor postów na blogu Droids On Roids - https://www.thedroidsonroids.com/blog. Zaangażowany w wiele projektów open source, w szczególności te związane z testami. Kontrybutor OpenSTF i Bitrise.io - projektów, który są tematem prezentacji. Najłatwiej znaleźć go na GitHubie: https://github.com/koral--

Adam Rogowski

Game Developer. Były członek Akademickiego Stowarzyszenia Informatycznego.

Cezary Dynak

Absolwent specjalności Embedded Robotics oraz były admin lab07/C-3 na PWr. Obecnie pracuje jako Node.js developer dla firmy SpyroSoft. Poza back-endem dla IoT interesuje się również Linuksem pod kątem systemów wbudowanych i DevOps.

Dojazd

 

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej (budynek D20)

Centrum Kongresowe znajduje się na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, przy ulicy Janiszewskiego 8.

Komunikacją miejską

Udajemy się dowolną linią jadącą na węzeł Plac Grunwaldzki, a następnie pokonujemy pieszo około 500 metrów.

Samochodem

W obrębie kampusu Politechniki Wrocławskiej dostępne jest wiele miejsc parkingowych.

Współpraca

Jesteś zainteresowany współpracą z nami? Zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską!

Oferta sponsorska

Sponsorzy

 

Organizatorzy

 

Kontakt